Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

           Diyet, yeterli miktarda sebze ve meyve tüketmeyen insanların kansere yakalanma oranı, tüketenlere göre iki kat daha fazladır. Bu korumayı meyve ve sebzelerdeki antioksidan ve folik asit sağlamaktadır.

            Bazı Vitaminlerin, belirli kanser tiplerine karşı koruyucu olduğu görülmüştür. Buna rağmen vitaminlerin doğal kaynaklardan alınması tercih edilmelidir. Her zaman için doğal olanının daha sağlıklı olduğu akılda tutulmalıdır.Yüksek Yağ İçeren Diyet’in meme, rahim ve prostat kanseri ile bağlantılı olabileceği iddia edilmektedir. Yüksek oranda soya içerikli yiyeceklerin tüketilmesi, insanların çok fazla soya tükettiği Çin ve Japonya’da, Amerika’ya oranla daha az meme, barsak ve prostat kanseri görülmektedir. Bu durumun soya içeriğinde “Genisteine” adlı maddenin kanser hücrelerinin büyümesi için gerekli proteinlerin üretimini engellemesinden kaynaklandığı tahmin edilmektedir.

            Obezite (şişmanlık), ile prostat, rahim, barsak ve meme kanserinin bağlantılı olduğu öne sürülmektedir.

            Özetle, ideal bir diyet, dengeli ve her gün en az 5 öğün sebze ve meyve, hububat, ekmek , tahıl (gerekli liflerin sağlanması için) ve düşük yağ içeren yiyeceklerin alınması ile sağlanabilir.

İşte bu eski tıbbi metnin Ganoderma Lucidum'daki çevirileri. En çok bahsedilen sağlık yararlarının daha sonra bu bitki üzerindeki tıbbi araştırmalar tarafından kanıtlandığını bulmak inanılmaz. 

Ganoderma, 4 TCM ilkesiyle sağlığınızı nasıl geliştirir?

Geleneksel Çin Tıbbı veya TCM, hastalıkları iyileştirmek için doğal şifalı bitkileri nasıl kullanıyor? Arkasındaki iyileştirme

...

Bazı kanser hastalarının neden hayatta kaldıklarını merak ettiniz mi, bazıları hayatlarını kaybetti. Radyo ve kemoterapi tek başına neden çok riskli? Ganoderma Lucidum bitkisi, yüksek şifa şansı için konvansiyonel kanser tedavisini nasıl destekliyor? 

...

Ganoderma'da Triterpenler

 Bitkisel maddeler olarak da bilinen Triterpenler, Ganoderma'ya acı tadını veren aktif bileşenlerdir. Bu maddeler aynı zamanda Curcubitaceae familyası için salatalık, balkabak, koloni, kemik iliği ve yumrularnd acılığa neden

...

Ganoderma bitkisi ile ne zaman iyileşeceksin? 

Ganodermayı ne kadar süre ile almalısınız? Ne zaman iyileşme

...

Acil durumlardan kurtulmak için Ganoderma kullanılabilir mi? 
 

Çoğu zaman, cevap büyük bir HAYIR! Ganoderma bitkisi tıbbi

...