Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Oksijen

Oksijen hayat kalabilmek için en elzem maddedir. Havada göreceli olarak dengeli halde bulunmakta, ancak vücudun içine çok fazla miktarda alındığında, aktif hale gelebilmekte, sahip olduğu dengeyi yitirmekte ve sağlıklı hücre molekülleri de dahil olmak üzere kendini her türlü biyolojik moleküle bağlama eğilimi göstermektedir. Bu serbest radikallerin kimyasal aktivitesi, eşlenmemiş elektronların bir yada daha fazla çiftine bağlı bulunmaktadır.

serbest_radikal

Normalde soluduğumuz oksijenin yaklaşık % 2 si aktif oksijen haline gelmekte, ve bu miktar aerobik egzersizi yaparken yaklaşık % 20 seviyelerine yükselmektedir.

Eşlenmemiş elektronları bulunan kimi serbest radikaller dengede / sabit bulunmamakta olup, diğer hücrelerden elektron çalma kabiliyetine sahip olduklarını gösteren, yüksek bir oksidasyon potansiyeli bulundurmaktadırlar .

Bu kimyasal mekanizma, yaraların yada tıbbi aletlerin sterilize edilmesi amacıyla kulanılabilmekte olan hidrojen peroksit yada ozon gibi mikrop öldürücü maddelerde ( dezenfektan ) oldukça kullanışlıdır.

Vücudun içerisinde bulunan bu serbest radikaller, bakterilere, virüslere ve diğer atık maddelere saldırma ve bunları ortadan kaldırma kabiliyetine sahip olmaları sebebiyle büyük yararlar sağlamaktadırlar.

Bazı kanser hastalarının neden hayatta kaldıklarını merak ettiniz mi, bazıları hayatlarını kaybetti. Radyo ve kemoterapi tek başına neden çok riskli? Ganoderma Lucidum bitkisi, yüksek şifa şansı için konvansiyonel kanser tedavisini nasıl destekliyor? 

...

Ganoderma'da Triterpenler

 Bitkisel maddeler olarak da bilinen Triterpenler, Ganoderma'ya acı tadını veren aktif bileşenlerdir. Bu maddeler aynı zamanda Curcubitaceae familyası için salatalık, balkabak, koloni, kemik iliği ve yumrularnd acılığa neden

...

Organik Germanyum Ganodermada ne kadar önemli?

 Ganodermayı tıbbi değerleriyle o kadar değerli yapan şey nedir? Evet,

...

Ganoderma Yetiştiriciliği sağlık etkinliğini nasıl etkiler?

 

Eski zamanlarda, sadece derin orman ve dağ kayalıklarında Ganoderma bulabilirdiniz. Bilimsel Ganoderma yetiştiriciliği o zamana kadar iyi bilinmiyordu. Çok nadir bulunan bir bitki olarak,

...

Neden Ganoderma sporu, Ganoderma büyümesi ve insanoğlu için önemlidir?

Ganoderma nasıl büyür ve yayılır? Ganoderma sporunun insana yönelik önemi nedir? 

Ganoderma Lucidum meyve gövdesinin olgunlaştığı her yaz ve sonbahar, bu mantardan duman çıkıyor

...