Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

İyonizer üniteleri -SU İYONİZE EDİCİ CİHAZLAR- içindeki suyun elektroliz edilmesinden sonra, yüzey gerilimi azaltılmış su ve oksidize edilmiş su eldedilmektedir.

Bu üç tipeki suyun ölçümlerini karşılaştırınız :

Elektroliz öncesi musluk suyu, yüzey gerilimi azaltılmış su , ve oksidize su

Düşürme – oksidasyon ( redox ) potansiyeli

 

Su tipi

Redox potansiyeli

pH

Ne anlama geldiği

Musluk suyu

+ 400 den % 500 m V e kadar

7

Çok az oksidasyon potansiyeli

yüzey gerilimi azaltılmış su

- 250 den – 350 m V e kadar

8

Serbest radikallere gönderilebilecek bir kütlede elektronları bünyesinde barındıran güçlü redüksiyon potansiyeli

Oksidize su

+ 700 den 800 m V e kadar

4

Suya oksidasyon ve sterilizasyon kabiliyeti veren bir elektron kısıtlaması ile birlikte güçlü oksidasyon potansiyeli

 

Esas can alıcı / kritik faktör, pH değil,Redox potansiyelidir !

Geleneksel olarak bizler suyun özelliklerini, pH değeri açısından, bir başka deyişle suyun asidik yada alkalin olup olmaması yönünden yargılamışızdır. İyonizer ünitelerinin – SU İYONİZE EDİCİ CİHAZLAR- yaratıcısına bir katkı niteliğinde, Dr.Yoshiaki Matsua PhD nin söylediklerine göre ; " Benim düşünceme göre,redox potansiyeli pH değerinden çok daha önemlidir. pH değerinin önemi çok aşırı derecede vurgulanmıştır. Örnek olarak, kandaki ortalama pH değeri 7.4 olup asitler ve alkaliler 7.4 +- 0.005 aralığındaki sapmalara bağlı olarak ifade edilmektedirler. Ancak ORP yada oksidasyon azaltma potansiyeli hakkında hiçbir tartşma yapılmamaktadır. "

Musluk suyunun p H değeri 7 civarındadır yada nötrdür. Musluk suyu İyonizernde – SU İYONİZE EDİCİ CİHAZLAR- elektroliz edildiğinde, elde edilen yüzey gerilimi azaltılmış su yaklaşık 9 birimlik bir pH değerine, ve oksidize suyu da yaklaşık 4 birimlik bir pH değerine sahip bulunmaktadır. Sodyum hidroksit eklemek suretiyle 9 birimlik bir p H değerine sahip alkali su yada hidrojen klorit eklemek suretiyle 3 birimlik bir p H değerine sahip asidik su yapsanız bile, bu iki suyun ORP değerlerinde oldukça ufak değişiklik bulursunuz. Bir diğer taraftan, musluk suyunu elektrolizle böldüğünüzde, +1.000 m V lık ORP dalgalanması görebilirsiniz. Elektroliz sayesinde vücut için çok faydalı olan negatif potansiyele sahip yüzey gerilimi azaltılmış su elde edebiliriz.

Bazı kanser hastalarının neden hayatta kaldıklarını merak ettiniz mi, bazıları hayatlarını kaybetti. Radyo ve kemoterapi tek başına neden çok riskli? Ganoderma Lucidum bitkisi, yüksek şifa şansı için konvansiyonel kanser tedavisini nasıl destekliyor? 

...

Ganoderma'da Triterpenler

 Bitkisel maddeler olarak da bilinen Triterpenler, Ganoderma'ya acı tadını veren aktif bileşenlerdir. Bu maddeler aynı zamanda Curcubitaceae familyası için salatalık, balkabak, koloni, kemik iliği ve yumrularnd acılığa neden

...

Organik Germanyum Ganodermada ne kadar önemli?

 Ganodermayı tıbbi değerleriyle o kadar değerli yapan şey nedir? Evet,

...

Ganoderma Yetiştiriciliği sağlık etkinliğini nasıl etkiler?

 

Eski zamanlarda, sadece derin orman ve dağ kayalıklarında Ganoderma bulabilirdiniz. Bilimsel Ganoderma yetiştiriciliği o zamana kadar iyi bilinmiyordu. Çok nadir bulunan bir bitki olarak,

...

Neden Ganoderma sporu, Ganoderma büyümesi ve insanoğlu için önemlidir?

Ganoderma nasıl büyür ve yayılır? Ganoderma sporunun insana yönelik önemi nedir? 

Ganoderma Lucidum meyve gövdesinin olgunlaştığı her yaz ve sonbahar, bu mantardan duman çıkıyor

...