Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granüler formda bulunur. İyi bir Reishi ürünü özü veya öz formu olmalıdır

Diğer herhangi bir ürün gibi, tüm Reishi eşit olarak yaratılamaz. Reishi ürünleri üreticiye bağlı olarak farklı kalite seviyelerine sahiptir. Reishi mantarından Reishi özünü çıkartmak için kullanılan yöntem, yetiştirme koşulları ve işleme yöntemi gibi, yetiştirme yöntemi, bitkinin ana mantarlarının kalitesi gibi faktörler, bir Reishi ürününün potansiyelinin belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Japonlar Reishi'yi ticari olarak üretmek için yaratanlar olduğundan, genellikle Japonya'dan gelen ürünler, yüksek dereceli Reishi yetiştirmek için doğal ahşap günlük yöntemi olarak adlandırılan en iyi yetiştirme tekniğini kullanmaktadırlar.

Hangi ürünün kullanılacağına karar vermeden önce, bileşenlerin, özütleme oranının, üreticinin veya ithalatçının adresinin ve ürünün orijiniyle doğru ve açıkça etiketlendiğinden emin olun. Herhangi bir otantik, yüksek kaliteli ve güvenli sağlık takviyesi bu bilgiyi içerecektir.

Kırmızı Reishi Mantarı için farklı ekim biçimleri nelerdir?

İfşa edilen en yaygın üç yöntem arasında odun hamuru, tahta kutu ve doğal ahşap tomruk ekimi yer almaktadır.

Ağaç hamuru yetiştiriciliği, Reishi mantarları eklenmiş olan bir cam şişeye odun hamuru yerleştirmeyi içerir. 3 ay sonra, genellikle nispeten kalitesiz küçük mantar üretecektir.

Ahşap kutu yetiştiriciliği, mantarların ahşap kutuya yerleştirildiği ahşap bir kütük içine aşılanmasını içerir. Orta boy ve orta derecedeki Reishi, genellikle bu yöntemle 6 ay sonra üretilir.

İlk olarak Japonlar tarafından geliştirilen doğal ağaç log yöntemi, en kompleks ekim biçimi olup üstün kalitede büyük kırmızı Reishi üretmektedir. İşlem, önce yüksek kaliteli Reishi mantar suşunun yaklaşık 85 gün boyunca test tüplerinde kültürlenmesini içerir. Çimlenme mantarları daha sonra 26-30 yaş arasındaki seçilmiş yüksek dereceli kütüklerin delinmiş deliklerine yerleştirilir. Kütükler daha sonra bir seraya yerleştirilir ve besin açısından zengin topraklarda 5 ay boyunca gömülür. Bu büyüyen dönemde, Reishi mantarları toprağın neredeyse tüm besinlerini emer. Büyüyen koşullar, yüksek kaliteli Reishi hasatını sağlamak için sürekli izleme gerektirir.

Arthur C. Brown, "Alternatif Kanser Terapisinin Dünyasına Tam Rehber" kitabında, kanser için 6 temel doğal şifa prensibi tanımlamaktadır.

Ganoderma bitkisi kanser için belirtilen 6 iyileştirme prensibinin neredeyse tamamına uygun olduğunu bulmak oldukça

...

Network Marketing Nedir?

Network Marketing 21. yüzyılın ticaret modelidir. Bu konuda internet üzerinde oldukça fazla sayıda kaynak bulabilirsiniz. Biz burada daha detaylı bilgi vermeyeceğiz. Ancak toplumumuzca yanlış anlaşılan ve önyargı oluşturan bir takım

...

Ganoderma'da Triterpenler

 Bitkisel maddeler olarak da bilinen Triterpenler, Ganoderma'ya acı tadını veren aktif bileşenlerdir. Bu maddeler aynı zamanda Curcubitaceae familyası için salatalık, balkabak, koloni, kemik iliği ve yumrularnd acılığa neden

...

Ganoderma Yetiştiriciliği sağlık etkinliğini nasıl etkiler?

 

Eski zamanlarda, sadece derin orman ve dağ kayalıklarında Ganoderma bulabilirdiniz. Bilimsel Ganoderma yetiştiriciliği o zamana kadar iyi bilinmiyordu. Çok nadir bulunan bir bitki olarak,

...

Süperoksit Dismutaz - Ganoderma'nın anti-aging etkisinin sırrı

Süperoksit Dismutaz veya SOD, Ganoderma Lucidum bitkisinde önemli bir aktif bileşentir. 

Ganodermaya, uzun süreli tüketimle yaşlanmayı yavaşlatmak için özel bir yeteneği

...

Neden Ganoderma sporu, Ganoderma büyümesi ve insanoğlu için önemlidir?

Ganoderma nasıl büyür ve yayılır? Ganoderma sporunun insana yönelik önemi nedir? 

Ganoderma Lucidum meyve gövdesinin olgunlaştığı her yaz ve sonbahar, bu mantardan duman çıkıyor

...