Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Vitamin A

–Kusma-Fazla sıvı birikimine bağlı baş ağrısı

-Beyin tümöründe görülen belirtiler

-Uyku güçlüğü

-Eklem ağrısı

-Konstipasyon

-Deride kalınlaşma

Vitamin C

-Genellikle toksik değil ama midede rahatsızlık

-Diyare

-Böbrek taşı oluşum riski (idrarda kristal oluşumuna neden olarak)

-Gut hastalığına zemin hazırlama (ürik asit atımını etkileyerek) (Yüksek doz aniden kesilince yetersizlik belirtileri gözlenmektedir.)

Vitamin E -Genellikle
toksik değil ama midede rahatsızlık

-Diyare

-Baş dönmesi

-Kan pıhtılaşma zamanında artma

Bir besin öğesinin fazla tüketilmesi sonucu vücuttaki hassa dengeleri alt üst ederek olumsuz etki göstermesi belirti vermeden önce belki uzun zaman alabilir. Düzenli egzersiz yapan amatör ya da profesyonel sporculara diyetisyenlerin çoğu yeterli antioksidan almayı önermekte ve bunun için doğru yiyecek seçimine yardımcı olmaktadırlar.

Düzenli ya da fırsat buldukça egzersiz yapan herkese antioksidan vitaminlerden zengin yiyecek ve içecek tüketimi kesinlikle önerilmektedir.

Oksidatif strese daha fazla maruz kalan ;çölde, dağlık yerde, kirli havalı ortamda yaşayan, sigara içen, sağlıkları için fırsat buldukça, boş zamanlarını değerlendirmek için spor yapanlara , yarışma sporcularına, yaşlı kişilere günlük önerilen miktardan fazla olmamak kaydıyla vitamin-mineral karışımı tableti tüketmeleri antioksidan vitamini yeterli tüketildiğinden emin olunması için önerilebilir.

Bazı kanser hastalarının neden hayatta kaldıklarını merak ettiniz mi, bazıları hayatlarını kaybetti. Radyo ve kemoterapi tek başına neden çok riskli? Ganoderma Lucidum bitkisi, yüksek şifa şansı için konvansiyonel kanser tedavisini nasıl destekliyor? 

...

Ganoderma'da Triterpenler

 Bitkisel maddeler olarak da bilinen Triterpenler, Ganoderma'ya acı tadını veren aktif bileşenlerdir. Bu maddeler aynı zamanda Curcubitaceae familyası için salatalık, balkabak, koloni, kemik iliği ve yumrularnd acılığa neden

...

Organik Germanyum Ganodermada ne kadar önemli?

 Ganodermayı tıbbi değerleriyle o kadar değerli yapan şey nedir? Evet,

...

Ganoderma Yetiştiriciliği sağlık etkinliğini nasıl etkiler?

 

Eski zamanlarda, sadece derin orman ve dağ kayalıklarında Ganoderma bulabilirdiniz. Bilimsel Ganoderma yetiştiriciliği o zamana kadar iyi bilinmiyordu. Çok nadir bulunan bir bitki olarak,

...

Neden Ganoderma sporu, Ganoderma büyümesi ve insanoğlu için önemlidir?

Ganoderma nasıl büyür ve yayılır? Ganoderma sporunun insana yönelik önemi nedir? 

Ganoderma Lucidum meyve gövdesinin olgunlaştığı her yaz ve sonbahar, bu mantardan duman çıkıyor

...